تابلو چشمک زن تبلیغاتی

تابلو چشمک زن تبلیغاتی

تابلو چشمک زن تبلیغاتی از انواع تابلوهای موجود در صنعت تابلوسازی می‌باشد که در پی پیشرفت صنعت الکترونیک در این حرفه بوجود آمده است. نورپردازی این تابلو توسط لامپ هایی نظیر مهتابی، ال ای دی و اس ام دی ها صورت می‌گیرد. علاوه بر داشتن نورپردازی خیر کننده، بوسیله فلاشرها و درایورهای مخصوصی، افکت های متفاوتی در روشنایی و نور پردازی تابلو ایجاد شده است. برخی از این فلاشر و درایورها باعث کم نور یا پر نور شدن تابلو می‌شوند و یا برخی دیگر موجب روشن و خاموش شدن تابلو، اصطلاحا به آن چشمک زن گفته می‌شود، می‌گردد. همین ویژگی سبب شده توجه هر مخاطب و ره گذری در هنگام عبور از کنار مغاز و یا فروشگاه شما، به تابلو تبلیغاتی جلب شود. در ادامه به معرفی و بررسی انواع تابلو چشمک زن و عوامل موثر بر قیمت آن می‌پردازیم.

فلاشر در تابلو تبلیغاتی

همانطور که متوجه شدید فلاشر و درایور نقش اصلی در عملکرد تابلو تبلیغاتی چشمک زن دارند و به وسیله آنها میتوان افکت ها اجرایی متفاوتی در تابلو اعمال کرد. در تعریفی از کارایی و نحوه کارکرد این قطعه باید گفت که وظیفه فلاشر قطع و وصل کردن روشنایی تابلوها و یا کم و زیاد کردن نور آنها است. نکته دیگر که باید در رابطه با فلاشر بدانید این است که فلاشرها معمولا به صورت 12 ولت و یا 220 ولت ساخته می‌شوند. همانطور که مشخص است، نوع 12 ولت آن در افکت گذاری لامپ های 12 ولت، و نوع 220 ولت آن در اجرای افکت روی لامپ های 220 ولت به کار گرفته می‌شوند.

انواع تابلو تبلیغاتی چشمک زن

تابلو چشمک زن باتوجه به نوع متریال بکار گرفته شده در تولید آن، انواع مختلفی دارد. به بیان دیگر می‌توان گفت تابلوهای تبلیغاتی به شکل های مختلفی ساخته می‌شوند که برخی از آنها را می‌توان مورد نور پردازی و روشنایی قرار داد. در ادامه به معرفی چند نوع تابلو تبلیغاتی که قابلیت نصب فلاشر و درایور بر روی آنها وجود دارد بپردازیم.

تابلو LED ثابت چشمک زن

همانطور که گفته شد از لامپ ها و المان های مختلفی برای تولید تابلو چشمک زن تبلیغاتی استفاده می‌شود. که از جمله آنها LED است. بیشتر افراد این نوع تابلو تبلیغاتی را مربوط به تابلو ال‌ای‌دی ثابت می‌دانند. در همین راستا تعریفی که مربوط به تابلو LED ثابت است این می‌باشد که تابلو ال‌ای‌دی ثابت به تابلو تبلیغاتی گفته می شود که با استفاده از دیودهای LED ساخته می‌شود. تولید تابلو LED ثابت معمولا با استفاده از دو نوع ال ای دی به نام های ال ای دی کلاهی و ال ای دی اوال و مونتاژ صورت گرفته که آنها را روی متریال هایی مانند فیبر و پلکسی گلاس پیاده سازی می‌کنند. LEDهای اوال و کلاهی در رنگ های آبی، سبز، قرمز، زرد، سفید و بنفش تولید شده که هر دو آنها دارای مصرف برق بسیار پایین و طول عمر بالایی می‌باشند. اما از نظر معتبر بودن و با کیفیت بودن باید اشاره کرد که ال ای دی های اوال از اعتبار بیشتری در میان تابلو سازان و مشتریان برخوردار است.

تابلو چلنیوم چشمک‌زن

تابلو چلنیوم از جمله تابلوهای حروف برجسته و مدرنیست که امروزه از طرفداران بسیاری در میان مشتریان پیدا کرده است. زیبایی و نورپردازی جذاب این تابلوها هر مخاطبی را به سمت خود جذب می‌کند. این تالبو از جمله تابلوهای تبلیغاتی است که قابلیت اتصال فلاشر و درایور ها به آن وجود دارد. تابلو چلنیوم با استفاده از SMDهای بلوکی نور پردازی می‌شود. ولتاژ این نوع لامپ های بکار رفته در تابلو 12 ولت می‌باشد که با احتساب این موضوع می‌توان نتیجه گرفت که فلاشر به کار رفته در تابلو چلنیوم چشمک زن نیز باید از نوع فلاشر 12 ولت باشد. با استفاده از فلاشر می‌توان روشنایی تابلو چلنیوم را با چند افکت متفاوت به نمایش گذاشت که این مورد از مزیت های روشنایی این تابلو محسوب می‌شود.

تابلو لاسوگاسی

تابلو لاسوگاسی از دیگر تابلوهای مطرح و پرطرفدار دنیای تابلوسازی است. چراغانی بودن و نورانی بودن این نوع تابلو همانند روشنایی های تابلوهای لاس وکاس آمریکا می‌باشد به همین منظور به این نام معروف است. تابلو لاسوگاسی قابل تولید به صورت تابلو چشمک زن نیز هست که باعث می‌شود توجه مخاطبان بیشتری به سمت خود جلب کند. روشنایی تابلو لاسوگاسی با استفاده از لامپ های 12 ولت و 220 ولت صورت می گیرد که متعاقبا فلاشر های مورد استفاده در این نوع از تابلو نیز می‌تواند از نوع 12 یا 220 ولت باشد.

قیمت تابلو تبلیغاتی چشمک زن

قیمت تابلو تبلیغاتی چشمک زن به عوامل مختلفی بستگی دارد. همانطور که گفته شد تابلوهای تبلیغاتی انواع مختلفی دارند که اکثر آنها قابلیت روشنایی و قابلیت نصب فلاشر را دارند. با توجه به این موضوع که تابلو ها انواع متفاوتی دارند، قیمت آنها نیز با یکدیگر متفاوت است.

این مطلب چقدر برای شما مفید بود ؟
0 پاسخ‌ها

ارسال یک پاسخ

می‌خواهید در گفتگو‌ها شرکت کنید؟
راهنمایی رایگان!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *